Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

STO LAT (DLA) NIEPODLEGŁEJ!!!

Data publikacji: 2018-11-11, Data modyfikacji: 2018-11-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Taka rocznica zdarza się raz na sto lat! Łobez, jak wiele miast w Polsce, rownież przyłączył się do uroczystych obchodów setnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Punktualnie w południe z ust Łobezian wybrzamił czterozwortkowy Mazurek Dąbrowskiego. Mszę Świętą odprawił proboszcz parafii pw. NSPJ w Łobzie Ks. Dziekan Józef Cyrulik. Uroczystości dopelnił Marsz Niepodległości skierowany ku Pomnikowi Wdzieczności, gdzie wybrzmiały: apel pamięci oraz przemówienie Burmistrza Łobza, a licznie zebrani mieszkańcy złożyli wiązanki pod pomnikiem w dowód pamięci o najważniejszych wydarzeniach 1918r. 

Pełna treść wiadomości na: lobez.pl/aktualnosci/sto-lat-dla-niepodleglej.html
lobez.pl, Źródło artykułu: lobez.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat łobeski – powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w mieście Łobez. W skład powiatu wchodzą gminy: Dobra, Łobez, Resko, Węgorzyno i Radowo Małe, zajmując powierzchnię 1065,13 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Iński Park Krajobrazowy, rezerwat przyrody Mszar koło Starej Dobrzycy, rzeka Rega oraz jeziora - Dobrzyca i Łabuń.

  Do zabytków zaliczają się: kościół pw. św. Mateusza z kamienia nieociosanego z XVI w. w Dobieszewie, dzwon i dzwonnica z drewna z XVII w., kościół p. w. św. Piotra i Pawła z XVIII w. w Bełcznej,  dwór z 1880 r. w Łobżanach, ryglowy kościół pw. Imienia Marii z 1707 r. w Worowie, zespół pałacowo-parkowy z XIX w. w Grabowie, renesansowy pałac w Iglicach oraz zabytkowe kościoły w gminie Resko (kościół gotycki w Resku, obecnie Sanktuarium Matki Boskiej Reskiej, kościół w Starogardzie z 1578-79 r., kościół św. Antoniego z XVIII w. w Dorowie, kościół św. Stanisława Kostki z 1696 r. w Iglicach oraz kościół św. apostołów Piotra i Pawła w Starej Dobrzycy).
     
  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 20.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola