Belka
Czwartek, 30 Czerwca 2022   imieniny: Emilia, Lucyna, Arnold
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
ZAKAZ WSTĘPU NA WZGÓRZE ROLANDA

ZAKAZ WSTĘPU NA WZGÓRZE ROLANDA

Data dodania: 2022-04-07
Burmistrz Łobza z dniem 4 kwietnia 2022 roku, z powodu dużej ilości wiatrołomów, złomów i drzew obumarłych, które stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi... więcej »
 
Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych

Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w Biegach...

Data dodania: 2022-03-30
W dniu 5 marca 2022 roku w Żerkowie odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Biegach Przełajowych.  więcej »
 
Farba blond - czy to ponadczasowy kolor?

Farba blond - czy to ponadczasowy kolor?

Data dodania: 2022-03-22
Mężczyźni wolą blondynki. To popularne stwierdzenie będące parafrazą popularnego tytułu filmu ma w sobie sporo prawdy. Może nie tylko męskie preferencje grają tu pierwsze skrzypce, ale i to jakie są wybory samych kobiet. Wiele z nich marzy o pięknym odcieniu blond, nawet gdy ich naturalny kolor znacznie się od niego różni. Na szczęście współczesne kosmetyki koloryzujące i farby potrafią spełnić marzenie o posiadaniu włosów blond bez względu na posiadanie naturalnego odcienia włosów.  więcej »
 
Ochrona przed potem? Wybierz środek, dzięki któremu uporasz się z problemem

Ochrona przed potem? Wybierz środek, dzięki...

Data dodania: 2022-03-20
Ochrona przed potem i przykrym zapachem to niezwykle poważna sprawa, dlatego nie ufaj w tej kwestii przypadkowym specyfikom. Nieprzyjemny zapach może przysporzyć Ci ogromnych problemów, zadbaj więc o to, by nie zaskoczył Cię nawet w najbardziej stresującej sytuacji czy przy intensywnym wysiłku. więcej »
 
 

DNI ŁOBZA 2019- FOTORELACJA

Data dodania: 2019-07-05
DNI ŁOBZA 2019 to już historia, która z pewnością zostanie w pamieci na długo. Najważniejsza impreza miejska przyciągnęła tłumy mieszkańców i turystów. ... więcej »
 
 

ZAPRASZAMY NA OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA POMORZA...

Data dodania: 2019-07-05
Łobeski Klub motocyklowy "Wilk" Zaprasza na Ogólnopolskie Mistrzostwa Pomorza Zachodniego w wyścigach terenowych Cross Country . Intencją zawodów jest pokazanie młodzieży i społeczno&#... więcej »
 
 

GRANTY SOŁECKIE ROZDANE!

Data dodania: 2019-07-03
  2 lipca 2019 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Łobzie zostały podpisane umowy na „Granty sołeckie 2019” – konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa... więcej »
 
 

PRZEKROCZENIE NORM BAKTERIOLOGICZNYCH W JEZIORZE...

Data dodania: 2019-07-01
UWAGA! Badania mikrobiologiczne próbki wody z jeziora Dybrzno (potocznie zwanego Miejskim) wykazały wysoką ilość bakterii paciorkowca kałowego - enterokoków kałowych. Paciorkowce ka ... więcej »
 
 

SPŁYW KAJAKOWY SZLAKIEM PAPIESKIM

Data dodania: 2019-06-18
W ŚHP Łobez kajakiem po zdrowie przemierzając „Szlak Papieski” 13.06.2019 roku wychowankowie Środowiskowego Hufca Pracy w Łobzie uczestniczyli w zaplanowanym spływie kajakowym podsumowuj&... więcej »
 
 

ZARYBIANIE MOSZCZENICY

Data dodania: 2019-06-12
We  wtorek 11 czerwca do jeziora Moszczenica  koło Unimia, o pow.9,9727ha  Sportowy Klub  Wędkarski "Sandacz" z siedzibą w Resku  wpuścił  52 kg  narybku lina.  Ma... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 42
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat łobeski – powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w mieście Łobez. W skład powiatu wchodzą gminy: Dobra, Łobez, Resko, Węgorzyno i Radowo Małe, zajmując powierzchnię 1065,13 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Iński Park Krajobrazowy, rezerwat przyrody Mszar koło Starej Dobrzycy, rzeka Rega oraz jeziora - Dobrzyca i Łabuń.

  Do zabytków zaliczają się: kościół pw. św. Mateusza z kamienia nieociosanego z XVI w. w Dobieszewie, dzwon i dzwonnica z drewna z XVII w., kościół p. w. św. Piotra i Pawła z XVIII w. w Bełcznej,  dwór z 1880 r. w Łobżanach, ryglowy kościół pw. Imienia Marii z 1707 r. w Worowie, zespół pałacowo-parkowy z XIX w. w Grabowie, renesansowy pałac w Iglicach oraz zabytkowe kościoły w gminie Resko (kościół gotycki w Resku, obecnie Sanktuarium Matki Boskiej Reskiej, kościół w Starogardzie z 1578-79 r., kościół św. Antoniego z XVIII w. w Dorowie, kościół św. Stanisława Kostki z 1696 r. w Iglicach oraz kościół św. apostołów Piotra i Pawła w Starej Dobrzycy).
     
  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 20.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola