Belka
Czwartek, 18 Października 2018   imieniny: Juliana, Lukasza, Bogumiła
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W ŁOBESKICH PLACÓWKACH...

Data dodania: 2018-10-15
14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej - święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europi... więcej »
 
 

OTWARTA STREFA AKTYWNOŚCI JUŻ AKTYWNA!

Data dodania: 2018-10-15
    Z przyjemnością informujemy wszystkich mieszkańców, że zrealizowane zostało zadanie w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki pn. Otwarte Strefy Aktywności (OSA) 2018.... więcej »
 
 

RAJD NIEPODLEGŁYCH W ŁOBZIE

Data dodania: 2018-10-15
11 października w Środowiskowym Hufcu Pracy w Łobzie odbyła się ósma edycja Wojewódzkiego Pieszego Rajdu Wędrowniczego, tym razem poświęcona setnej rocznicy Odzyskania Niepodle... więcej »
 
 

KADENCJA BURMISTRZA ŁOBZA PIOTRA ĆWIKŁY W...

Data dodania: 2018-10-12
 Szanowni Państwo, Zapraszamy na przegląd najważniejszych wydarzeń i inicjatyw Burmistrza Łobza Piotra Ćwikły w kadencji 2014-2018   więcej »
 
 

NAJLEPSI NAUCZYCIELE NAGRODZENI!

Data dodania: 2018-10-11
Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej Burmistrz Łobza Piotr Ćwikła oraz Zastępca Burmistrza Krzysztof Czerwiński wyróżnili spośród grona nauczycieli ł... więcej »
 
 

ZWYCIĘZCY I WRAK RACE ŁOBEZ

Data dodania: 2018-10-10
Burmistrz Łobza Piotr Ćwikła wręczył puchary okolicznościowe zwycięzcom zorganizowanego po raz pierwszy w Łobzie wyścigu wraków- I WRAK RACE ŁOBEZ. Najlepszymi kierowcami wr... więcej »
 
 

RAZEM POKONUJEMY BARIERY!

Data dodania: 2018-10-08
Będzie nowy autobus dla osób niepełnosprawnych 5 października br. Burmistrz Łobza Piotr Ćwikła, Olga Radziwanowska- Skarbnik Gminy oraz przedstawiciele Powiatu Łobeskiego w osobach: Pawe&... więcej »
 
 

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

Data dodania: 2018-10-03
Drodzy Mieszkańcy na stronie www.bip.lobez.pl znajdują się aktualne informacje dotyczące zbliżających sie Wyborów Samorządowych, które odbędą się 21 październiak... więcej »
 
 

NABÓR WNIOSKÓW W RAMACH PROGRAMU...

Data dodania: 2018-10-01
  OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW W RAMACH PROGRAMU PRIORYTETOWEGO „CZYSTE POWIETRZE”   Burmistrz Łobza informuje mieszkańców, że w ramach Programu priorytetowego „Czy... więcej »
 
 

ŁOBESKA "JEDYNKA" MA JUŻ PLAC ZABAW!

Data dodania: 2018-10-01
28 września 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Łobzie obchodziliśmy Europejski Tydzień Sportu pod hasłem "Aktywna Jedynka". Były zabawy, rozgrywki sportowe oraz,... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 32
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat łobeski – powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w mieście Łobez. W skład powiatu wchodzą gminy: Dobra, Łobez, Resko, Węgorzyno i Radowo Małe, zajmując powierzchnię 1065,13 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Iński Park Krajobrazowy, rezerwat przyrody Mszar koło Starej Dobrzycy, rzeka Rega oraz jeziora - Dobrzyca i Łabuń.

  Do zabytków zaliczają się: kościół pw. św. Mateusza z kamienia nieociosanego z XVI w. w Dobieszewie, dzwon i dzwonnica z drewna z XVII w., kościół p. w. św. Piotra i Pawła z XVIII w. w Bełcznej,  dwór z 1880 r. w Łobżanach, ryglowy kościół pw. Imienia Marii z 1707 r. w Worowie, zespół pałacowo-parkowy z XIX w. w Grabowie, renesansowy pałac w Iglicach oraz zabytkowe kościoły w gminie Resko (kościół gotycki w Resku, obecnie Sanktuarium Matki Boskiej Reskiej, kościół w Starogardzie z 1578-79 r., kościół św. Antoniego z XVIII w. w Dorowie, kościół św. Stanisława Kostki z 1696 r. w Iglicach oraz kościół św. apostołów Piotra i Pawła w Starej Dobrzycy).
     
  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 20.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola