Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

XIII Memoriał im. Witolda Markiewicza

Data dodania: 2018-12-04
To już trzecia edycja tego  Memoriału, gdzie o puchar ufundowany przez Artura Markiewicza walczyli zawodnicy urodzeni w 2008 roku i młodsi. W organizację zawodów od lat zaangażowany jest Urz&#... więcej »
 
 

ŁOBESKIE GWIAZDECZKI WYWALCZYŁY ZŁOTO!

Data dodania: 2018-12-04
Hala Sportowo-Widowiskowa w Łobzie w dniu wczorajszym zamieniła się w prawdziwy olimpijski stadion, a wszystko za sprawą XI Turnieju Gwiazdeczek Olimpijskich organizowanego rokrocznie w naszym powiecie. Turniej... więcej »
 
 

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ POWIAT CUP W ŁOBZIE

Data dodania: 2018-12-03
30 listopada 2018 roku w Hali Sportowo-Widowiskowej w Łobzie odbył się turniej piłki nożnej Powiat CUP pomiędzy drużynami: AP Technik Świdwin, Akademia Młodego Piłkarza Węgorz... więcej »
 
 

"MŁODZIEŻ+" W AKCJI CZYLI ŁOBESKIE...

Data dodania: 2018-11-27
W sobotnie popołudnie 24 listopada w Łobeskim Domu Kultury członkowie koła Emerytów, Rencitów i Inwalidów spotkali się by uczcić swoje święto- Dzień Seniora. Imprez... więcej »
 
 

ELIMINACJE GMINNE DO XI TURNIEJU GWIAZDECZEK...

Data dodania: 2018-11-26
W dniu dzisiejszym w Hali Sportowo – Widowiskowej w Łobzie odbyły się Eliminacje Gminne do XI Turnieju Gwiazdeczek Olimpijskich dla uczniów Szkół Podstawowych klas I,II,II, pod honorowym pat... więcej »
 
 

GRANTY SOŁECKIE WYKORZYSTANE!

Data dodania: 2018-11-22
Sołectwa Gminy Łobez: Poradz, Prusinowo, Klępnica oraz  Łobżany otrzymały w maju br. granty w ramach Konkursu Marszałka Województwa  Zachodniopomorskiego  „GRANTY SO... więcej »
 
 

BURMISTRZ I RADA ZAPRZYSIĘŻENI!

Data dodania: 2018-11-20
W poniedziałek 19 listopada, Postanowieniem Komisarza Wyborczego w Szczecinie I Jacka Szredera z dnia 7 listopada br. została zwołana pierwsza sesja nowo wybranej Rady Miejskiej. Celem sesji było złoż... więcej »
 
 

BOOKCROSSING CZYLI SZAFA DO WYMIANY KSIĄŻEK

Data dodania: 2018-11-19
Bookcrossing czyli szafa z książkami stanęła w Łobzie na Placu Lotników przed łobeskim ogólniakiem. Jest otwarta dla wszystkich mieszkańców, którzy mogą do niej w... więcej »
 
 

EUROPEJSKI DZIEŃ WIEDZY O ANTYBIOTYKACH

Data dodania: 2018-11-16
18 listopada - Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach W tym roku już po raz jedenasty w dniu 18 listopada w całej Europie obchodzony będzie Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EDWA). Został on... więcej »
 
 

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA

Data dodania: 2018-11-15
15 LISTOPADA- ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA! Akcja powstała z  inicjatywy amerykańskiego dziennikarza Lynna Smitha. Dziennikarz w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, by pr... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 34
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat łobeski – powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w mieście Łobez. W skład powiatu wchodzą gminy: Dobra, Łobez, Resko, Węgorzyno i Radowo Małe, zajmując powierzchnię 1065,13 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Iński Park Krajobrazowy, rezerwat przyrody Mszar koło Starej Dobrzycy, rzeka Rega oraz jeziora - Dobrzyca i Łabuń.

  Do zabytków zaliczają się: kościół pw. św. Mateusza z kamienia nieociosanego z XVI w. w Dobieszewie, dzwon i dzwonnica z drewna z XVII w., kościół p. w. św. Piotra i Pawła z XVIII w. w Bełcznej,  dwór z 1880 r. w Łobżanach, ryglowy kościół pw. Imienia Marii z 1707 r. w Worowie, zespół pałacowo-parkowy z XIX w. w Grabowie, renesansowy pałac w Iglicach oraz zabytkowe kościoły w gminie Resko (kościół gotycki w Resku, obecnie Sanktuarium Matki Boskiej Reskiej, kościół w Starogardzie z 1578-79 r., kościół św. Antoniego z XVIII w. w Dorowie, kościół św. Stanisława Kostki z 1696 r. w Iglicach oraz kościół św. apostołów Piotra i Pawła w Starej Dobrzycy).
     
  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 20.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola