Belka
Niedziela, 5 Maja 2024   imieniny: Irena, Waldemar, Iryda
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

OFICJALNE OTWARCIE SZAFY BOOKCROSSING W ŁOBZIE [WIDEO]

Data publikacji: 2019-02-28, Data modyfikacji: 2019-03-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Szafa Bookcrossing została zakupiona w wyniku realizacji projektu Strefy Aktywności Społecznej - SAS w ramach poddziałania 19.3 Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.   Dokonaliśmy oficjalnego przekazania szafy bookcrossingu dla mieszkańców - mówiła Ewelina Turkowska-Płowczyk, dyrektor Lokalnej Grupy Dziania Centrum inicjatyw Wiejskich w Łobzie - zakupiona została w wyniku realizacji Strefy Aktywności Społecznej. Na terenie naszego powiatu szafy bookcrossingu zamontowane zostały w Węgorzynie, Resku, Radowie Małym i Dobrej.     W Łobzie szafa do wymiany książek stoi na placu Lotników nieopodal Domu Kultury. Każdy, kto zatrzyma się tam, choć na chwilę, będzie mógł przysiąść na ławce i poczytać. Ci, którzy będą chcieli książkę zabrać do domu, mogą to zrobić pod warunkiem, że w zamian zostawią inną książkę lub odniosą pożyczoną. Na tym właśnie polega wymiana książek, czyli bookcrossing. Bookcrossing przetłumaczyć można jako „podróżującą książkę”. To idea, która pozwala na dzielenie się lekturą z przypadkowymi osobami – całkowicie za darmo! Burmistrz Piotr Ćwikła przekazał książki, których autorami są mieszkańcy naszego miasta. Trudne wybory i Nie prowadziła ich gwiazda autorstwa Mirosławy Góreckiej, tomik wierszy Kazimierz Zięby oraz Petardę Biznesu autorstwa Bartosza Kajata. - Warto pomagać i promować swoich ludzi. Piszą przepiękne książki, opisujące historie naszych mieszkańców, powojenną historię naszego miasta, są też wiersze, jak również z zakresu edukacji finansowej i rozwoju osobistego - mówił burmistrz. Ta dość niekonwencjonalna forma dzielenia się książkami zrodziła się w USA w 2001 roku. Jej inicjatorem był programista komputerowy Ron Hornbaker, założyciel strony internetowej zrzeszającej bookcrosserów. Jego oryginalny pomysł okazał się na tyle udany, że w 2004 roku hasło bookcrossing pojawiło się w słowniku Oxfordu. W Polsce idea ta rozpoczęła swoje funkcjonowanie w roku 2003. Szacuje się, że obecnie w akcję zaangażowanych jest ponad milion osób z całego świata, zaś liczba krążących książek jest 11-krotnie większa.

Pełna treść wiadomości na: lobez.pl/aktualnosci/oficjalne-otwarcie-szafy-bookcrossing-w-lobzie.html
lobez.pl, Źródło artykułu: lobez.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat łobeski – powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w mieście Łobez. W skład powiatu wchodzą gminy: Dobra, Łobez, Resko, Węgorzyno i Radowo Małe, zajmując powierzchnię 1065,13 km².

    Atrakcje przyrodnicze stanowią: Iński Park Krajobrazowy, rezerwat przyrody Mszar koło Starej Dobrzycy, rzeka Rega oraz jeziora - Dobrzyca i Łabuń.

    Do zabytków zaliczają się: kościół pw. św. Mateusza z kamienia nieociosanego z XVI w. w Dobieszewie, dzwon i dzwonnica z drewna z XVII w., kościół p. w. św. Piotra i Pawła z XVIII w. w Bełcznej,  dwór z 1880 r. w Łobżanach, ryglowy kościół pw. Imienia Marii z 1707 r. w Worowie, zespół pałacowo-parkowy z XIX w. w Grabowie, renesansowy pałac w Iglicach oraz zabytkowe kościoły w gminie Resko (kościół gotycki w Resku, obecnie Sanktuarium Matki Boskiej Reskiej, kościół w Starogardzie z 1578-79 r., kościół św. Antoniego z XVIII w. w Dorowie, kościół św. Stanisława Kostki z 1696 r. w Iglicach oraz kościół św. apostołów Piotra i Pawła w Starej Dobrzycy).
       
    Przez powiat przebiega droga krajowa nr 20.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola