Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

2017-03-05- XII wędrówka PIECHOTĄ DO WIOSNY TKKF Błyskawica Łobez 13.3 km

 
2017-03-05- XII wędrówka PIECHOTĄ DO WIOSNY TKKF Błyskawica Łobez Niedziela, 5 marca 2017 r. Trasa: Łobez – Wzgórze Rolanda – przystań kajakowa nad Regą k. Unimia – rzeka Rega - jezioro Chełm – Łobez 14 km Organizator: Ognisko TKKF Błyskawica Łobez Wędrówkę przygotowali i prowadzili: Elżbieta Jankowska-Kogut i Adam Kogut, przy wsparciu Zygmunta Chuchro i Tomasza Tyrańskiego. Na trasie: – Wzgórze Rolanda z pozostałościami niemieckiego pomnika – panorama doliny Regi widziana z góry unimskiej – przystań kajakowa nad Regą – prelekcja o dzięciołach – przemarsz wzdłuż Regi, starorzecza, łąki, dzikie ścieżki – prelekcja o rzece, meandrach i regulacji rzek – ognisko na hubertówce nad jeziorem Chełm kolo Unimia

 


Piotr Dębski
 
Data pliku video: 2017-03-09, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat łobeski – powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w mieście Łobez. W skład powiatu wchodzą gminy: Dobra, Łobez, Resko, Węgorzyno i Radowo Małe, zajmując powierzchnię 1065,13 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Iński Park Krajobrazowy, rezerwat przyrody Mszar koło Starej Dobrzycy, rzeka Rega oraz jeziora - Dobrzyca i Łabuń.

  Do zabytków zaliczają się: kościół pw. św. Mateusza z kamienia nieociosanego z XVI w. w Dobieszewie, dzwon i dzwonnica z drewna z XVII w., kościół p. w. św. Piotra i Pawła z XVIII w. w Bełcznej,  dwór z 1880 r. w Łobżanach, ryglowy kościół pw. Imienia Marii z 1707 r. w Worowie, zespół pałacowo-parkowy z XIX w. w Grabowie, renesansowy pałac w Iglicach oraz zabytkowe kościoły w gminie Resko (kościół gotycki w Resku, obecnie Sanktuarium Matki Boskiej Reskiej, kościół w Starogardzie z 1578-79 r., kościół św. Antoniego z XVIII w. w Dorowie, kościół św. Stanisława Kostki z 1696 r. w Iglicach oraz kościół św. apostołów Piotra i Pawła w Starej Dobrzycy).
     
  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 20.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola