Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

X Wiosenny Rajd Pieszy Po ZIemi Łobeskiej "Doliną Regi na Reskie Góry"

Data publikacji: 2014-04-16, Data modyfikacji: 2014-04-16
A A AWydrukDrukuj  
 
X Wiosenny Rajd Pieszy Po Ziemi Łobeskiej „Doliną Regi na Reskie Góry” Zapraszamy na: www.tkkf-lobez.eu Zdjęcia z rajdu: https://picasaweb.google.com/111882181966828877571 PODZIĘKOWANIA! Organizatorzy i prowadzący rajd, który odbył się w niedzielę 6 kwietnia 2014 r. dziękują za wsparcie finansowe BURMISTRZOWI ŁOBZA i STAROŚCIE ŁOBESKIEMU. Dziękujemy panu Jerzemu RAKOCEMU, prezesowi TKKF Błyskawica, za pomoc organizacyjną. Dziękujemy NADLEŚNICZEMU NADLEŚNICTWU ŁOBEZ za udostępnienie hubertówki nad jeziorem Chełm (k. Unimia). Panu Dariuszowi BARCZEWSKIEMU, leśniczemu leśnictwa Unimie, dziękujemy za przygotowanie ogniska. Dziękujemy panu Marianowi SZYJCE i jego ekipie Jerzemu GÓRSKIEMU, Marianowi WŁODARZOWI i Jackowi CZACHOROWSKIEMU za przygotowanie posiłku turystycznego dla uczestników imprezy. Pani Elżbiecie WIŚNIEWSKIEJ dziękujemy za pomoc podczas ogniska. Pani Wandzie SIEMASZKO dziękujemy za pomoc podczas zbiórki. Dziękujemy panu Zygmuntowi CHUCHRO i panu Michałowi PIEŚLAK za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w trakcie rajdu. Dziękujemy pani Bożenie ZARECKIEJ, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Karwowa, pani Jadwidze MALINKIEWICZ, sołtys Karwowa, Małgorzacie KOPCZYŃSKIEJ, członek zarządu stowarzyszenia i Renacie KOKOT, opiekun kościoła – za ciepłe przyjęcie turystów w Karwowie. Pani Bożena mówiła nam o odnowie karwowskiego kościoła i działalności stowarzyszenia. W wyprawie udział wzięło 150 turystów z Łobza, Szczecina, Stargardu Szcz., Drawska Pom. i Reska. To dotychczas największa liczba uczestników na rajdzie. Frekwencyjny sukces. Dziękujemy Wam bracia turyści za stawienie się. Dziękujemy ponadto wszystkim innym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania imprezy. Organizatorem było Ognisko TKKF Błyskawica w Łobzie - Klub Turystyki Pieszej. Rajd przygotowali i prowadzili Adam Kogut i Elżbieta Jankowska-Kogut. TKKF Łobez działa w oparciu o dotację Gminy Łobez.   Ponadto MIESZKAŃCY KARWOWA dziękują uczestnikom za szczodre datki na zakup żyrandola do kościoła. Pani Bożena Zarecka prosiła przekazać, że hojność turystów wyniosła 240 zł. Dzięki temu zebrano wymaganą sumę i jeszcze przed świętami żyrandol został zamówiony.     Z turystycznym pozdrowieniem! Elżbieta Jankowska-Kogut, Adam Kogut

Pełna treść wiadomości na: http://lobez.pl/pl/Aktualnosci/X-Wiosenny-Rajd-Pieszy-Po-ZIemi-Lobeskiej-Dolina-Regi-na-Reskie-Gory.html
lobez.pl, Źródło artykułu: lobez.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat łobeski – powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w mieście Łobez. W skład powiatu wchodzą gminy: Dobra, Łobez, Resko, Węgorzyno i Radowo Małe, zajmując powierzchnię 1065,13 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Iński Park Krajobrazowy, rezerwat przyrody Mszar koło Starej Dobrzycy, rzeka Rega oraz jeziora - Dobrzyca i Łabuń.

  Do zabytków zaliczają się: kościół pw. św. Mateusza z kamienia nieociosanego z XVI w. w Dobieszewie, dzwon i dzwonnica z drewna z XVII w., kościół p. w. św. Piotra i Pawła z XVIII w. w Bełcznej,  dwór z 1880 r. w Łobżanach, ryglowy kościół pw. Imienia Marii z 1707 r. w Worowie, zespół pałacowo-parkowy z XIX w. w Grabowie, renesansowy pałac w Iglicach oraz zabytkowe kościoły w gminie Resko (kościół gotycki w Resku, obecnie Sanktuarium Matki Boskiej Reskiej, kościół w Starogardzie z 1578-79 r., kościół św. Antoniego z XVIII w. w Dorowie, kościół św. Stanisława Kostki z 1696 r. w Iglicach oraz kościół św. apostołów Piotra i Pawła w Starej Dobrzycy).
     
  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 20.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola