Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Relacja z mieście XII Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel Podwórkowych

Data publikacji: 2013-08-08, Data modyfikacji: 2013-08-08
A A AWydrukDrukuj  
 
   3 sierpnia odbył się  w naszym mieście XII Ogólnopolski Festiwal Kapel Podwórkowych. Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Łobza pan Ryszard Sola. Gośćmi specjalnymi festiwalu była rodzina zmarłego przed dwoma laty pana Stanisława Rybaka wspaniałego akordeonisty, lidera wielu zespołów działających na terenie Łobza. Chwile wzruszenia dostarczyły wspomnienia o zmarłym wygłoszone przez panią Janinę Rybak. Tegoroczna edycja spotkania kapel stała się okazją do nadania Festiwalowi imienia Stanisława Rybaka. Jest to uhonorowanie wieloletniej działalności wybitnego instrumentalisty, wspaniałego człowieka. Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęto prezentacje konkursowe Kapel Podwórkowych. Po wysłuchaniu 8 zespołów jury postanowiło przyznać następujące nagrody: I miejsce i nagrodę Burmistrza Łobza w kwocie 2.000 zł zdobyła Kapele Biesiadna „Grupa Romana z Częstochowy II miejsce i nagrodę ufundowaną przez Pawła Kaczmarskiego w kwocie 1.500 zł zdobyła Kapela Podwórkowa „EKA” z Gostynia III miejsce i nagrodę ufundowaną przez Starostę Łobeskiego w kwocie 1.000 zł zdobyła Kapela Podwórkowa „Z kopyta” z Kazimierza Biskupiego. IV miejsce i nagrodę ufundowaną przez Dyrektora Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie w kwocie 500 zł zdobyła Kapela Podwórkowa „Junki z Buku” z miejscowości Buk. V miejsce i nagrodę ufundowaną przez F.U.H „Tympol”- Zbigniew Tymoszczuk w kwocie 300 zł zdobyła Kapela Podwórkowa „Piaskowanie” z Piasków. Ponadto wystąpiły kapelę: „Kombinatorzy” z Budzenia, „Kryzys” z Nowogardu oraz „Wyrzynarka” z Nowego Miasta nad Wartą. Decyzją jury Nagrodę Specjalną Festiwalu ufundowaną przez Dyrektora Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie przyznano Kapeli Biesiadnej „Grupa Romana” z Częstochowy. Jury bardzo wysoko oceniło przeprowadzony festiwal kierując szczególne podziękowania pod adresem pracowników ŁDK. O godzinie 20.00 wystąpił dla wspaniałej łobeskiej publiczności mistrz nastroju, bard Alosza Awdiejew z zespołem. Po kwadransie koncertu rozszalała się straszna burza połączona z ogromnymi opadami deszczu, ale i ona nie odstraszyła najwierniejszych słuchaczy…       opracował – Janusz Zarecki

Pełna treść wiadomości na: http://lobez.pl/pl/Aktualnosci/Relacja-z-miescie-XII-Ogolnopolskiego-Festiwalu-Kapel-Podworkowych.html
lobez.pl, Źródło artykułu: lobez.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat łobeski – powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w mieście Łobez. W skład powiatu wchodzą gminy: Dobra, Łobez, Resko, Węgorzyno i Radowo Małe, zajmując powierzchnię 1065,13 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Iński Park Krajobrazowy, rezerwat przyrody Mszar koło Starej Dobrzycy, rzeka Rega oraz jeziora - Dobrzyca i Łabuń.

  Do zabytków zaliczają się: kościół pw. św. Mateusza z kamienia nieociosanego z XVI w. w Dobieszewie, dzwon i dzwonnica z drewna z XVII w., kościół p. w. św. Piotra i Pawła z XVIII w. w Bełcznej,  dwór z 1880 r. w Łobżanach, ryglowy kościół pw. Imienia Marii z 1707 r. w Worowie, zespół pałacowo-parkowy z XIX w. w Grabowie, renesansowy pałac w Iglicach oraz zabytkowe kościoły w gminie Resko (kościół gotycki w Resku, obecnie Sanktuarium Matki Boskiej Reskiej, kościół w Starogardzie z 1578-79 r., kościół św. Antoniego z XVIII w. w Dorowie, kościół św. Stanisława Kostki z 1696 r. w Iglicach oraz kościół św. apostołów Piotra i Pawła w Starej Dobrzycy).
     
  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 20.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola