Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

RAZEM POKONUJEMY BARIERY!

Data publikacji: 2018-10-08, Data modyfikacji: 2018-10-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Będzie nowy autobus dla osób niepełnosprawnych 5 października br. Burmistrz Łobza Piotr Ćwikła, Olga Radziwanowska- Skarbnik Gminy oraz przedstawiciele Powiatu Łobeskiego w osobach: Paweł Marek - Starosta, Grażyna Karpowicz – Wicestarosta oraz Helena Szulc – Skarbnik podpisali umowę na realizację projektu pn. Zakup autobusu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym również osób na wózkach inwalidzkich. Na realizację projektu Gmina Łobez otrzyma od Powiatu Łobeskiego środki finansowe pozyskane od Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach „Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III – obszar D” w wysokości 233 000,00 zł (wysokość dofinansowania – 70 %, pozostałe 30 % Gmina Łobez pokryje ze środków własnych). Realizacja projektu ma na celu likwidację barier transportowych poprzez zakup autobusu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych dla Gminy Łobez, przede wszystkim na potrzeby Środowiskowego Domu Samopomocy w Łobzie oraz prowadzonych dowozów dzieci i młodzieży do placówek edukacyjnych i rehabilitacyjnych.     info/foto- Starostwo Powiatowe w Łobzie

Pełna treść wiadomości na: lobez.pl/aktualnosci/razem-pokonujemy-bariery.html
lobez.pl, Źródło artykułu: lobez.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   




  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat łobeski – powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w mieście Łobez. W skład powiatu wchodzą gminy: Dobra, Łobez, Resko, Węgorzyno i Radowo Małe, zajmując powierzchnię 1065,13 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Iński Park Krajobrazowy, rezerwat przyrody Mszar koło Starej Dobrzycy, rzeka Rega oraz jeziora - Dobrzyca i Łabuń.

  Do zabytków zaliczają się: kościół pw. św. Mateusza z kamienia nieociosanego z XVI w. w Dobieszewie, dzwon i dzwonnica z drewna z XVII w., kościół p. w. św. Piotra i Pawła z XVIII w. w Bełcznej,  dwór z 1880 r. w Łobżanach, ryglowy kościół pw. Imienia Marii z 1707 r. w Worowie, zespół pałacowo-parkowy z XIX w. w Grabowie, renesansowy pałac w Iglicach oraz zabytkowe kościoły w gminie Resko (kościół gotycki w Resku, obecnie Sanktuarium Matki Boskiej Reskiej, kościół w Starogardzie z 1578-79 r., kościół św. Antoniego z XVIII w. w Dorowie, kościół św. Stanisława Kostki z 1696 r. w Iglicach oraz kościół św. apostołów Piotra i Pawła w Starej Dobrzycy).
     
  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 20.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola