Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

PROGRAM NA RZECZ AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ 30+

Data publikacji: 2018-11-08, Data modyfikacji: 2018-11-08
A A AWydrukDrukuj  
 
  Projekt „Z KOMPASSEM WPROST KU KARIERZE – program na rzecz aktywizacji zawodowej osób biernych zawodowo w wieku 30 lat i więcej z województwa zachodniopomorskiego” skierowany jest do osób biernych zawodowo, w wieku 30 lat i więcej, zamieszkujących tereny Specjalnej Strefy Włączenia województwa zachodniopomorskiego (w tym Miasta i Gminy Łobez). W ramach projektu oferujemy: -> indywidualne doradztwo zawodowe – podczas spotkań zostanie wyznaczony cel oraz etapy jego osiągnięcia, tj. dobór instrumentów w ramach dalszej ścieżki udziału w projekcie spójnie z potrzebami uczestnika i rynku pracy; -> indywidualne i kompleksowe pośrednictwo pracy– podczas spotkań zostaną przeprowadzone indywidualne rozmowy, nastąpi weryfikacja kryteriów poszukiwania ofert pracy, aktywne pozyskiwanie i udostępnianie ofert (dopasowanie profilu zawodowego – uczestnika i pracodawców), pobudzanie do samodzielnego działania i poszukiwań, motywowanie do uzupełnienia kwalifikacji, monitorowanie aktywności w ww. zakresie; -> indywidualne i kompleksowe wsparcie Trenera Pracy – jeżeli uczestnik jest osobą niepełnosprawną, w ramach tego wsparcia uzyska pomoc w formalnościach dotyczących zatrudnienia, w adaptacji do nowych warunków pracy; Trener pomoże również w przygotowaniach do powrotu/wejścia w środowisko pracy; -> poradnictwo zawodowe –  w ramach tej formy wsparcia zostanie przeprowadzona indywidualna analiza przyczyn i alternatyw rozwiązania problemu zawodowego uczestnika , weryfikacja możliwości uzupełnienia lub zmiany kwalifikacji, planowanie rozwoju zawodowego. W ramach spotkań uczestnik uzyska także pomoc w przygotowaniu do nowego zawodu, a także określi swój potencjał, motywację, potrzeby i wartości. Profesjonalny doradca przeprowadzi również diagnozę istotnych na rynku pracy kompetencji; -> kursy i szkolenia nadające kwalifikacje –  specjalnie dla uczestnika zostaną dobrane kursy/szkolenia umożliwiające nabycie/podniesienie/zmianę kwalifikacji zawodowych na podstawie jego indywidualnych potrzeb i zainteresowań. Kurs/szkolenie, w tym ubezpieczenie NNW, badania, egzaminy, dokumenty potwierdzające kwalifikacje zostaną w pełni sfinansowane ze strony beneficjenta. W ramach kursu uczestnik otrzyma również stypendium szkoleniowe, a także zwrot kosztów dojazdów oraz zwrot kosztów opieki nad osobą zależną/dzieckiem; -> płatne staże zawodowe – ich organizacja ma na celu nabycie praktycznych umiejętności na rynku pracy; -> stypendia (w ramach kursu oraz stażu), badania lekarskie, ubezpieczenia NNW, zwrot kosztów dojazdu, kosztów opieki nad dzieckiem/osobą zależną; -> dodatek relokacyjny – będzie stanowił UZUPEŁNIENIE WSPARCIA w sytuacji, gdy uczestnik będzie miał problem z uzyskaniem zatrudnienia w miejscu zamieszkania.   Justyna Lichacz Asystentka Biura Projektu   tel. 510 798 146 e-mail: kukarierze-zachpom@kompass-consulting.pl j.lichacz@kompass-consulting.pl   Biuro Kołobrzeg: KOMPASS INVEST Sp. z o. o. ul. Sienkiewicza 19 78-100 Kołobrzeg  

Pełna treść wiadomości na: lobez.pl/aktualnosci/88e337d9aea8cbfd520bd47f77b4f067.html
lobez.pl, Źródło artykułu: lobez.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat łobeski – powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w mieście Łobez. W skład powiatu wchodzą gminy: Dobra, Łobez, Resko, Węgorzyno i Radowo Małe, zajmując powierzchnię 1065,13 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Iński Park Krajobrazowy, rezerwat przyrody Mszar koło Starej Dobrzycy, rzeka Rega oraz jeziora - Dobrzyca i Łabuń.

  Do zabytków zaliczają się: kościół pw. św. Mateusza z kamienia nieociosanego z XVI w. w Dobieszewie, dzwon i dzwonnica z drewna z XVII w., kościół p. w. św. Piotra i Pawła z XVIII w. w Bełcznej,  dwór z 1880 r. w Łobżanach, ryglowy kościół pw. Imienia Marii z 1707 r. w Worowie, zespół pałacowo-parkowy z XIX w. w Grabowie, renesansowy pałac w Iglicach oraz zabytkowe kościoły w gminie Resko (kościół gotycki w Resku, obecnie Sanktuarium Matki Boskiej Reskiej, kościół w Starogardzie z 1578-79 r., kościół św. Antoniego z XVIII w. w Dorowie, kościół św. Stanisława Kostki z 1696 r. w Iglicach oraz kościół św. apostołów Piotra i Pawła w Starej Dobrzycy).
     
  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 20.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola