Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Powiatowe ćwiczenia zgrywające „Las 2015” - KP PSP Łobez

 
25 września 2015 r. zostały przeprowadzone powiatowe ćwiczenie krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego pod kryptonimem „Las 2015”. Uczestnikami ćwiczeń byli: strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Łobzie, jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu łobeskiego, funkcjonariusze Policji, pracownicy Starostwa Powiatowego w Łobzie, pracownicy Nadleśnictwa Łobez i Resko. Łącznie w ćwiczeniach wzięło udział około 90 osób. Ćwiczenia odbyły się dwu etapowo: I etap - ćwiczenia aplikacyjno-sztabowe w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łobzie na którym przedstawiono zamiar taktyczny oraz przeprowadzono zajęcia szkoleniowe. II etap - praktyczne ćwiczenie taktyczno-bojowe na terenie leśnictwa Strzmiele, nadleśnictwo Łobez Głównymi celami ćwiczeń było doskonalenie umiejętności w zakresie: - osiągania rejonów koncentracji i przemieszczanie sił i środków jednostek OSP i PSP, - współdziałania dowódców OSP i PSP, - dostarczania wody do celów gaśniczych na duże odległości różnymi systemami, - współpracy z samolotami gaśniczymi. Ćwiczenia zostały zorganizowane przez KP PSP w Łobzie przy współudziale Nadleśnictwa Łobez. Manewry podsumował i omówił zespół rozjemców na czele z komendantem powiatowy PSP – mł. bryg. Markiem Bukato.

 


Mariusz K
 
Data pliku video: 2015-11-01, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat łobeski – powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w mieście Łobez. W skład powiatu wchodzą gminy: Dobra, Łobez, Resko, Węgorzyno i Radowo Małe, zajmując powierzchnię 1065,13 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Iński Park Krajobrazowy, rezerwat przyrody Mszar koło Starej Dobrzycy, rzeka Rega oraz jeziora - Dobrzyca i Łabuń.

  Do zabytków zaliczają się: kościół pw. św. Mateusza z kamienia nieociosanego z XVI w. w Dobieszewie, dzwon i dzwonnica z drewna z XVII w., kościół p. w. św. Piotra i Pawła z XVIII w. w Bełcznej,  dwór z 1880 r. w Łobżanach, ryglowy kościół pw. Imienia Marii z 1707 r. w Worowie, zespół pałacowo-parkowy z XIX w. w Grabowie, renesansowy pałac w Iglicach oraz zabytkowe kościoły w gminie Resko (kościół gotycki w Resku, obecnie Sanktuarium Matki Boskiej Reskiej, kościół w Starogardzie z 1578-79 r., kościół św. Antoniego z XVIII w. w Dorowie, kościół św. Stanisława Kostki z 1696 r. w Iglicach oraz kościół św. apostołów Piotra i Pawła w Starej Dobrzycy).
     
  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 20.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola