Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ogólnopolski Festiwal Kapel Podwórkowych im. Stanisława Rybaka

Data publikacji: 2014-07-29, Data modyfikacji: 2014-07-31
A A AWydrukDrukuj  
 
OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL KAPEL im. STANISŁAWA RYBAKA   Celem przeglądu jest kultywowanie i rozwijanie folkloru miast i miasteczek, dostarczenie wykonawcom i słuchaczom wiele dobrej zabawy, uśmiechu oraz konfrontacja i wymiana doświadczeń amatorskiej twórczości artystycznej.   1. Przegląd jest imprezą otwartą. 2. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie karty zgłoszenia minimum 2 tygodnie przed terminem przeglądu na adres:   Łobeski Dom Kultury Ul. Niepodległości 52 73-150 Łobez, tel. 91 397 45 71, e-mail lobez-ldk@home.pl 3. Prezentacja konkursowa obejmuje 5 utworów ocenianych przez jury (max. 30 minut), w przypadku wspólnego programu z gawędziarzem program nie może przekroczyć 30 minut.   Uwaga! – w przypadku przekroczenia regulaminowego czasu prezentacji, kapela zostanie zdyskwalifikowana.   4. Kolejność prezentacji na scenie ustala Organizator Przeglądu. 5. Organizator zapewnia obsługę techniczną. (potrzeby techniczne prosimy zamieścić na karcie zgłoszenia). 6. Kapele podwórkowe przyjeżdżają na koszt własny lub instytucji delegującej.   Jury oceniać będzie prezentowane programy wg następujących kryteriów: - dobór repertuaru nawiązujący do tradycji folkloru miejskiego, - instrumentarium tradycyjne, zakaz używania keyboardów, instrumentów elektronicznych (dopuszczalna gitara basowa), - ogólny wyraz artystyczny (stroje, kontakt z publicznością) - mile widziane własne kompozycje oraz teksty utworów. Ocena jury jest ostateczna.   Obowiązkowo kapele prezentują się w plenerze – bez nagłośnienia oraz biorą udział       w barwnym korowodzie. Termin i miejsce przeglądu: 02.08 2014 r. godzina 14.00 – Łobeski Dom Kultury             ul. Niepodległości 52 Organizatorzy : Łobeski Dom Kultury, Urząd Miejski w Łobzie   Organizator ustanowił nagrody pieniężne w wysokości: Nagroda Burmistrza Łobza – 2.000 zł Nagroda Starosty Łobeskiego – 1.500 zł Nagroda Specjalna Dyrektora ŁDK za najlepszy utwór o mieście Łobzie – 1.000 z     Karta zgłoszeniowa Ogólnopolski Festiwal Kapel.doc

Pełna treść wiadomości na: http://lobez.pl/pl/Aktualnosci/Ogolnopolski-Festiwal-Kapel-Podworkowych-im-Stanislawa-Rybaka.html
lobez.pl, Źródło artykułu: lobez.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat łobeski – powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w mieście Łobez. W skład powiatu wchodzą gminy: Dobra, Łobez, Resko, Węgorzyno i Radowo Małe, zajmując powierzchnię 1065,13 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Iński Park Krajobrazowy, rezerwat przyrody Mszar koło Starej Dobrzycy, rzeka Rega oraz jeziora - Dobrzyca i Łabuń.

  Do zabytków zaliczają się: kościół pw. św. Mateusza z kamienia nieociosanego z XVI w. w Dobieszewie, dzwon i dzwonnica z drewna z XVII w., kościół p. w. św. Piotra i Pawła z XVIII w. w Bełcznej,  dwór z 1880 r. w Łobżanach, ryglowy kościół pw. Imienia Marii z 1707 r. w Worowie, zespół pałacowo-parkowy z XIX w. w Grabowie, renesansowy pałac w Iglicach oraz zabytkowe kościoły w gminie Resko (kościół gotycki w Resku, obecnie Sanktuarium Matki Boskiej Reskiej, kościół w Starogardzie z 1578-79 r., kościół św. Antoniego z XVIII w. w Dorowie, kościół św. Stanisława Kostki z 1696 r. w Iglicach oraz kościół św. apostołów Piotra i Pawła w Starej Dobrzycy).
     
  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 20.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola