Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

ŁOBESKIE ŚWIĘTO 3 KRÓLI

Data publikacji: 2019-01-07, Data modyfikacji: 2019-01-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Od kilku lat tradycją w wielu miejscowościach w Polsce i nie tylko, stało się organizowanie Orszaku Trzech Króli, ta inicjatywa oparta jest na ewangelicznym przekazie – Mędrcy ze Wschodu wyruszają za Betlejemską Gwiazdą, by odkryć w ubogiej, niepozornej szopie najprawdziwszego Boga. Do wspólnego świętowania w Łobzie zaprosili mieszkańców Gmina Łobez, Łobeski Dom Kultury oraz Parafia pw. NSPJ w Łobzie. Uroczystość rozpoczęła się od kolędowania w Łobeskim Domu Kultury. Po czym mieszkańcy przeszli barwym "królewskim" korowodem pod kościół parafialny, gdzie czekała już przygotowana wcześniej szopka. Korowód prowadził jedyny i niezastąpiony teatr Bajammagia, aktorzy odegrali również scenkę przy Łobeskim Domu Kultury i w szopce. Ostatnim elementem orszaku była Msza Św. Przed zgromadzonymi w kościele wiernymi zaprezentowała się Młodzieżowa Orkiestra Dęta Łobeskiego Domu Kultury, pod kierunkiem Dyrektora Dariusza Ledziona, z wiodącym głosem Leszka Adamkowicza na czele, uczniowie z Prywatnej Szkoły Gry na Instrumentach Muzycznych Doroty i Grzegorza Stefanowskich w Łobzie, uczniowie studia piosenki dziecięcej i estradowej ŁDK pod kierunkiem Alberta Moroza.

Pełna treść wiadomości na: lobez.pl/aktualnosci/lobeskie-swieto-3-kroli.html
lobez.pl, Źródło artykułu: lobez.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat łobeski – powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w mieście Łobez. W skład powiatu wchodzą gminy: Dobra, Łobez, Resko, Węgorzyno i Radowo Małe, zajmując powierzchnię 1065,13 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Iński Park Krajobrazowy, rezerwat przyrody Mszar koło Starej Dobrzycy, rzeka Rega oraz jeziora - Dobrzyca i Łabuń.

  Do zabytków zaliczają się: kościół pw. św. Mateusza z kamienia nieociosanego z XVI w. w Dobieszewie, dzwon i dzwonnica z drewna z XVII w., kościół p. w. św. Piotra i Pawła z XVIII w. w Bełcznej,  dwór z 1880 r. w Łobżanach, ryglowy kościół pw. Imienia Marii z 1707 r. w Worowie, zespół pałacowo-parkowy z XIX w. w Grabowie, renesansowy pałac w Iglicach oraz zabytkowe kościoły w gminie Resko (kościół gotycki w Resku, obecnie Sanktuarium Matki Boskiej Reskiej, kościół w Starogardzie z 1578-79 r., kościół św. Antoniego z XVIII w. w Dorowie, kościół św. Stanisława Kostki z 1696 r. w Iglicach oraz kościół św. apostołów Piotra i Pawła w Starej Dobrzycy).
     
  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 20.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola