Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Konkurs Ekologiczny "Rega for lLife - rybom na ratunek"

Data publikacji: 2014-09-09, Data modyfikacji: 2014-09-09
A A AWydrukDrukuj  
 
  Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie oraz Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie w ramach projektu LIFE+ „Niebieski Korytarz Regi” zapraszają uczniów 23 szkół gimnazjalnych z terenu gmin położonych w obszarze Natura 2000 „Dorzecze Regi” PLH320049 do wzięcia udziału w konkursie ekologicznym „Rega for Life – rybom na ratunek”. Konkurs rozpoczyna się we wrześniu bieżącego roku i będzie trwać do marca przyszłego roku. Konkurs „Rega for Life – rybom na ratunek” podzielony został na dwa etapy, szkolny i indywidualny (konkurs wiedzy). Szkoły chętne do wzięcia udziału w konkursie zobowiązane są w I etapie konkursu przesłać w formie plakatu, przygotowanego przy użyciu dowolnej techniki graficznej, identyfikację głównych zagrożeń dla gatunków ryb oraz ich siedlisk, tarlisk w rzece Redze i w jej dopływach. Ponadto szkoły mają zaprojektować i wykonać grę planszową, która będzie charakteryzować wędrówkę wybranego gatunku ryby dwuśrodowiskowej (np. łososia, węgorza, minoga). W II etapie konkursu, szkoły będą przeprowadzać eliminacje szkolne, podczas których zostanie wyłonionych 3 najlepszych reprezentantów szkoły. Uczniowie przejdą do kolejnego etapu konkursu. tj. do półfinału, gdzie rozwiązywać będą test wyboru. Do finału zakwalifikuje się 10 osób, które uzyskają największą liczbę punktów w półfinale. Uczestnicy finału odpowiadać będą na pytania otwarte. Zwycięzcą konkursu będzie osoba, która zgromadzi największą ilość punktów w finałowych rozgrywkach. Wyłonienie najlepszej szkoły odbędzie się na podstawie zsumowania punktów zdobytych przez szkołę w I etapie konkursu (za nadesłane prace tj. plakat i grę planszową) i sumie punktów zdobytych przez poszczególnych przedstawicieli szkoły w II etapie konkursu – półfinale i finale. Do wygrania atrakcyjne nagrody! Więcej informacji o konkursie na stronie internetowej www.liferega.zzmiuw.pl

Pełna treść wiadomości na: http://lobez.pl/pl/Aktualnosci/Konkurs-Ekologiczny-Rega-for-lLife-rybom-na-ratunek.html
lobez.pl, Źródło artykułu: lobez.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat łobeski – powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w mieście Łobez. W skład powiatu wchodzą gminy: Dobra, Łobez, Resko, Węgorzyno i Radowo Małe, zajmując powierzchnię 1065,13 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Iński Park Krajobrazowy, rezerwat przyrody Mszar koło Starej Dobrzycy, rzeka Rega oraz jeziora - Dobrzyca i Łabuń.

  Do zabytków zaliczają się: kościół pw. św. Mateusza z kamienia nieociosanego z XVI w. w Dobieszewie, dzwon i dzwonnica z drewna z XVII w., kościół p. w. św. Piotra i Pawła z XVIII w. w Bełcznej,  dwór z 1880 r. w Łobżanach, ryglowy kościół pw. Imienia Marii z 1707 r. w Worowie, zespół pałacowo-parkowy z XIX w. w Grabowie, renesansowy pałac w Iglicach oraz zabytkowe kościoły w gminie Resko (kościół gotycki w Resku, obecnie Sanktuarium Matki Boskiej Reskiej, kościół w Starogardzie z 1578-79 r., kościół św. Antoniego z XVIII w. w Dorowie, kościół św. Stanisława Kostki z 1696 r. w Iglicach oraz kościół św. apostołów Piotra i Pawła w Starej Dobrzycy).
     
  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 20.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola