Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jezioro Moszczenica w Gminie Łobez - nowe otwarcie.

Data publikacji: 2018-08-03, Data modyfikacji: 2018-08-03
A A AWydrukDrukuj  
 
W niedzielę 29 lipca 2018r.  przy idealnej dla wędkarzy pogodzie  odbyły się  „ Zawody  Spławikowe o Puchar Burmistrza Łobza”  organizowane po raz pierwszy  przez KW „Sandacz” z Reska  na  dzierżawionym od Gminy Łobez łowisku, jeziorze Moszczenica  koło Unimia.  W zawodach wzięło udział 15 zawodników - wędkarzy pasjonatów  z Łobza ,  Reska , Węgorzyna, Świdwina.  Wielu z nich   po zawodach otrzymało legitymacje członkowskie  KW ” Sandacz”. Prezes  klubu  Mateusz Wiktor oraz  sekretarz - Jerzy Rakoczy   nie ukrywali radości  z możliwości przeprowadzenia  zawodów wędkarskich  na Moszczenicy   a było to możliwe, ponieważ Burmistrz Łobza   sfinansował  prace  związane z zagospodarowaniem terenu  gruntów działki, na której  znajduje się  jezioro .  Zawody  zakończono po  6 godzinnym wędkowaniu , efektem którego było  złowienie  wielu  ryb, które poza pięcioma sztukami (startującymi   w rankingu „największa ryba ”), wróciły do wód jeziora  po ustaleniu  wagi  złowionych przez poszczególnych zawodników ryb.  Zawody zakończyło  wręczenie  pucharów dla najlepszych  oraz  wspólna biesiada . Zawody sędziował,  przy pomocy innych przyjaciół  KW „Sandacz”, Roman Wawrzyniak . Członkowie i sympatycy KW „ Sandacz ” zadeklarowali prowadzenie  dalszych prac związanych z ubogaceniem łowiska oraz wydatną pomoc w pracach urządzeniowych terenu działki  finansowanych   przez Gminę Łobez .       Łobez, 1 sierpnia  2018r.  mgr Zbigniew Martyniak                                           Inspektor w Wydziale Sportu i Turystyki UM w Łobzie                        

Pełna treść wiadomości na: lobez.pl/aktualnosci/jezioro-moszczenica-w-gminie-lobez-nowe-otwarcie.html
lobez.pl, Źródło artykułu: lobez.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat łobeski – powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w mieście Łobez. W skład powiatu wchodzą gminy: Dobra, Łobez, Resko, Węgorzyno i Radowo Małe, zajmując powierzchnię 1065,13 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Iński Park Krajobrazowy, rezerwat przyrody Mszar koło Starej Dobrzycy, rzeka Rega oraz jeziora - Dobrzyca i Łabuń.

  Do zabytków zaliczają się: kościół pw. św. Mateusza z kamienia nieociosanego z XVI w. w Dobieszewie, dzwon i dzwonnica z drewna z XVII w., kościół p. w. św. Piotra i Pawła z XVIII w. w Bełcznej,  dwór z 1880 r. w Łobżanach, ryglowy kościół pw. Imienia Marii z 1707 r. w Worowie, zespół pałacowo-parkowy z XIX w. w Grabowie, renesansowy pałac w Iglicach oraz zabytkowe kościoły w gminie Resko (kościół gotycki w Resku, obecnie Sanktuarium Matki Boskiej Reskiej, kościół w Starogardzie z 1578-79 r., kościół św. Antoniego z XVIII w. w Dorowie, kościół św. Stanisława Kostki z 1696 r. w Iglicach oraz kościół św. apostołów Piotra i Pawła w Starej Dobrzycy).
     
  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 20.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola