Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

I WIGILIA MIEJSKA

Data publikacji: 2018-12-21, Data modyfikacji: 2018-12-22
A A AWydrukDrukuj  
 
"Hej kolęda, kolęda, hej kolędy to czas... "W dniu wczorajszym w Łobeskim Domu Kultury dbyła się I Wigilia Miejska. Dobrym duchem i inicjatorem wydarzenia był ks. Paweł Górzyński. Zebrani mieszkańcy mieli okazję skosztować wigilijnych potraw, podzielić się opłatkiem i wysłuchać koncertu kolęd przygotowanego przez uczniów łobeskich szkół. Burmistrz Łobza Piotr Ćwikła osobiście odebrał Światełko Pokoju przekazane przez harcerzy, po czym złożył świąteczne życzenia i podzielił sie z zebranymi opłatkiem. Sponsorami Wigilii byli: Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łobzie, Gmina Łobez, Starsostwo Powiatowe w Łobzie, Parafia Rzymskokatolicka pw. NSPJ w Łobzie, Centrum Integracji Społecznej "Od Nowa", Piekarnia i Cukiernia "Drożdżyk", Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Edukacji i Kultury "Regina" , Duet Meble, Młyn nad Starą Regą, Nowy Tygodnik Łobeski.

Pełna treść wiadomości na: lobez.pl/aktualnosci/wigilia-miejska.html
lobez.pl, Źródło artykułu: lobez.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat łobeski – powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w mieście Łobez. W skład powiatu wchodzą gminy: Dobra, Łobez, Resko, Węgorzyno i Radowo Małe, zajmując powierzchnię 1065,13 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Iński Park Krajobrazowy, rezerwat przyrody Mszar koło Starej Dobrzycy, rzeka Rega oraz jeziora - Dobrzyca i Łabuń.

  Do zabytków zaliczają się: kościół pw. św. Mateusza z kamienia nieociosanego z XVI w. w Dobieszewie, dzwon i dzwonnica z drewna z XVII w., kościół p. w. św. Piotra i Pawła z XVIII w. w Bełcznej,  dwór z 1880 r. w Łobżanach, ryglowy kościół pw. Imienia Marii z 1707 r. w Worowie, zespół pałacowo-parkowy z XIX w. w Grabowie, renesansowy pałac w Iglicach oraz zabytkowe kościoły w gminie Resko (kościół gotycki w Resku, obecnie Sanktuarium Matki Boskiej Reskiej, kościół w Starogardzie z 1578-79 r., kościół św. Antoniego z XVIII w. w Dorowie, kościół św. Stanisława Kostki z 1696 r. w Iglicach oraz kościół św. apostołów Piotra i Pawła w Starej Dobrzycy).
     
  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 20.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola