Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

I ŁOBESKIE ZAWODY STREET WORKOUT

Data publikacji: 2018-09-10, Data modyfikacji: 2018-09-12
A A AWydrukDrukuj  
 
W miniony piątek (07.09.2018 r.) na Stadionie Miejskim im. Andrzeja Beliny odbyło się oficjalne przecięcie wstęgi i oddanie do użytku miejsca przeznaczonego do uprawiania street workoutu. Śpieszymy wyjaśnić, że ów łamaniec językowy to aktywność fizyczna w przestrzeni miejskiej polegająca na wykorzystaniu do ćwiczeń własnej masy ciała (pompki, brzuszki, dipy). W ideę street workoutu mocno zaangażowała się Młodzieżowa Rada Miejska. Projekt wszedł nawet do etapu głosowania w ubiegłorocznym Budżecie Obywatelskim. Do zwycięstwa zabrakło niewiele głosów ale młodzi ludzie się nie poddali. Złożyli projekt do Programu "Społecznik" i otrzymali grant w wysokości 3.000 zł. na organizację zawodów. Dzięki zaangażowaniu Burmistrza Łobza Piotra Ćwikły, Filipa Rozpędowskiego- pomysłodawcy miejsca dedykowanego młodzieży, Wiktora Krzęćko- organizatora zawodów, p. Anety Konstanty- Dajnowskiej i p. Ryszarda Krzęćko- opiekunów Młodzieżowej Rady Miejskiej oraz Fundacji "Pasja" I zawody łobeskich kalisteników stały sie faktem. Zmagania młodzieży sędziował Stanisław Januszewski- założyciel Street Workout Koszalin, Mistrz Polski w kat. do 80 kg.,oraz zdobywca 3. miesjca w Mistrzostwach Świata w Kijowie (25.08.2018 r.) w Streetlifting w kat. do 80 kg. Zwycięzcami I Łobeskich Zawodów Street Workout zostali: I miejsce- Dawid Adamczak II miejsce- Patryk Łyczkowski III miejsce- Kacper Gałan G R A T U L U J E M Y !!! Młodzieżowej Radzie Miejskiej gratulujemy pomysłu oraz dzięujemy za zaangażowanie. Czekamy na kolejne edycje zawodów!

Pełna treść wiadomości na: lobez.pl/aktualnosci/1432-i-lobeskie-zawody-street-workout.html
lobez.pl, Źródło artykułu: lobez.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat łobeski – powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w mieście Łobez. W skład powiatu wchodzą gminy: Dobra, Łobez, Resko, Węgorzyno i Radowo Małe, zajmując powierzchnię 1065,13 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Iński Park Krajobrazowy, rezerwat przyrody Mszar koło Starej Dobrzycy, rzeka Rega oraz jeziora - Dobrzyca i Łabuń.

  Do zabytków zaliczają się: kościół pw. św. Mateusza z kamienia nieociosanego z XVI w. w Dobieszewie, dzwon i dzwonnica z drewna z XVII w., kościół p. w. św. Piotra i Pawła z XVIII w. w Bełcznej,  dwór z 1880 r. w Łobżanach, ryglowy kościół pw. Imienia Marii z 1707 r. w Worowie, zespół pałacowo-parkowy z XIX w. w Grabowie, renesansowy pałac w Iglicach oraz zabytkowe kościoły w gminie Resko (kościół gotycki w Resku, obecnie Sanktuarium Matki Boskiej Reskiej, kościół w Starogardzie z 1578-79 r., kościół św. Antoniego z XVIII w. w Dorowie, kościół św. Stanisława Kostki z 1696 r. w Iglicach oraz kościół św. apostołów Piotra i Pawła w Starej Dobrzycy).
     
  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 20.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola