Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

I ŁOBESKI TERENOWY BIEG WILKA!!!

Data publikacji: 2018-10-01, Data modyfikacji: 2018-10-11
A A AWydrukDrukuj  
 
    W dniu 20 października 2018 r. odbędzie się 1 łobeski terenowy Bieg Wilka. Organizatorem biegu jest LŁKB „Trucht” z siedzibą w Łobzie. Bieg objęty jest  honorowym patronatem Fundacji WWF Polska oraz patronatem Burmistrza Łobza. Trasa biegu przebiegać będzie przez park miejski  położony przy ul. Wojska Polskiego oraz przyległy do parku las. Start i meta przewidziana jest na polanie leśnej. Dystans do pokonania w Biegu Wilka dla dorosłych wynosi 10 km, a w Biegu Wilczka dla uczniów szkół podstawowych 1200 m. Idea biegu ma na celu popularyzację biegania i korzyści z niego wynikających, promocję walorów przyrodniczych gminy oraz pogłębiania wiedzy o dziejach Ziemi Łobeskiej. W biegu będą uczestniczyć zawodnicy z całego regionu zachodniopomorskiego, co sprawia że wydarzenie będzie mieć charakter ponadlokalny.  Zapisów można dokonywać  na stronie  https://elektronicznezapisy.pl/event/3064.html bądź w biurze zawodów w dniu biegu.    

Pełna treść wiadomości na: lobez.pl/aktualnosci/zapraszamy-na-i-lobeski-terenowy-bieg-wilka.html
lobez.pl, Źródło artykułu: lobez.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat łobeski – powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w mieście Łobez. W skład powiatu wchodzą gminy: Dobra, Łobez, Resko, Węgorzyno i Radowo Małe, zajmując powierzchnię 1065,13 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Iński Park Krajobrazowy, rezerwat przyrody Mszar koło Starej Dobrzycy, rzeka Rega oraz jeziora - Dobrzyca i Łabuń.

  Do zabytków zaliczają się: kościół pw. św. Mateusza z kamienia nieociosanego z XVI w. w Dobieszewie, dzwon i dzwonnica z drewna z XVII w., kościół p. w. św. Piotra i Pawła z XVIII w. w Bełcznej,  dwór z 1880 r. w Łobżanach, ryglowy kościół pw. Imienia Marii z 1707 r. w Worowie, zespół pałacowo-parkowy z XIX w. w Grabowie, renesansowy pałac w Iglicach oraz zabytkowe kościoły w gminie Resko (kościół gotycki w Resku, obecnie Sanktuarium Matki Boskiej Reskiej, kościół w Starogardzie z 1578-79 r., kościół św. Antoniego z XVIII w. w Dorowie, kościół św. Stanisława Kostki z 1696 r. w Iglicach oraz kościół św. apostołów Piotra i Pawła w Starej Dobrzycy).
     
  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 20.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola