Belka
Środa, 24 Kwietnia 2024   imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

V ŁOBESKIE BARWY JESIENI

Data publikacji: 2014-10-08, Data modyfikacji: 2014-10-13
A A AWydrukDrukuj  
 
5-ŁO-BA-JEWędrowcy na szlak !!!V ŁOBESKIE BARWY JESIENIwędrówka turystyki pieszejNiedziela, 19 października 2014r.1) Zbiórka: godz. 10:00, Łobez, Wyspa na Redze, koło nadleśnictwa(dojście od ul. Obrońców Stalingradu)2) Zmotoryzowani: parking przy Netto albo przy ul. Bocznej3) Trasa: Łobez – Świętoborzec – Bobrowe Mokradła - rz. Węgorza, most drewniany – rz. Węgorza, most kolejowy – jezioro Miejskie (Dybrzno) – Łobez.4) Dystans: 13 km – drogi gruntowe, ścieżki leśne, na przełaj, bezdroża5) Zapewniamy:- relaks full wypas- pogodę w sam raz- informację o napotykanych miejscach i obiektach- posiłek turystyczny6) Biwak-ognisko, posiłek nad Jeziorem Miejskim (zwanym też Dybrzno)Morsy i Morski mile widziane!!7) Zrzuta: 5 zł (płatne podczas zbiórki); członkowie TKKF Łobez (składka 2014) i niepełnoletni - 50%8) Zakończenie – przed godz. 16:009) Informacje – Adam Kogut, tel. 607881467, mail: [email protected]) Organizator: Ognisko TKKF Błyskawica Łobez – Klub Turystyki Pieszej11) Wędrówkę przygotowali i prowadzą: Elżbieta Jankowska-Kogut i Adam Kogut----- -----12) Bobrowe Mokradła nazwę zawdzięczają bobrom, oczywiście. Lecz podczas wędrówki nie przewidujemy oglądania siedlisk bobrowych – wymagałoby to wejścia na mokradła, a my nie robimy imprezy surwiwalowej.13) Na mokradła wchodzić nie będziemy, ale przy mokradłach już tak – słowem, trochę tego chodzenia na przełaj będzie…14) Impreza rekreacyjna. Staramy się dostosować tempo marszu do przeciętnego uczestnika. Podczas wędrówki będą częste przerwy … (przerwa śniadaniowa, przerwa techniczna, przerwa przyrodnicza)15) Rajd jest otwarty, zatem zapraszamy wszystkich miłośników pieszych wędrówek i krajoznawstwa, nordic walking-owców.16) Nie prowadzimy wcześniejszych zapisów. Jednakże prosimy grupy turystyczne o wcześniejsze sygnalizowanie ilości chętnych, co pomoże przy aprowizacji.17) Osoby, które chcą otrzymywać informacje o naszych wyprawach, proszone są o podanie maila na: [email protected]) Rajd odbędzie się bez względu na warunki pogodowe.19) Uczestnicy biorą udział w rajdzie na własną odpowiedzialność.20) Organizatorzy nie zapewniają ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Należy ubezpieczyć się we własnym zakresie.21) Osoby nieletnie uczestniczą w rajdzie tylko pod opieką osoby dorosłej.22) TKKF Błyskawica prowadzi działalność w oparciu o dotację Gminy Łobez23) Zapraszamy na: www.tkkf-lobez.eu24) Zdjęcia z rajdu będą tutaj: https://picasaweb.google.com/111882181966828877571Do zobaczenia na szlaku!!Adam Kogut, Elżbieta Jankowska-Kogut  

Pełna treść wiadomości na: http://lobez.pl/pl/Aktualnosci/V-LOBESKIE-BARWY-JESIENI.html
lobez.pl, Źródło artykułu: lobez.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat łobeski – powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w mieście Łobez. W skład powiatu wchodzą gminy: Dobra, Łobez, Resko, Węgorzyno i Radowo Małe, zajmując powierzchnię 1065,13 km².

    Atrakcje przyrodnicze stanowią: Iński Park Krajobrazowy, rezerwat przyrody Mszar koło Starej Dobrzycy, rzeka Rega oraz jeziora - Dobrzyca i Łabuń.

    Do zabytków zaliczają się: kościół pw. św. Mateusza z kamienia nieociosanego z XVI w. w Dobieszewie, dzwon i dzwonnica z drewna z XVII w., kościół p. w. św. Piotra i Pawła z XVIII w. w Bełcznej,  dwór z 1880 r. w Łobżanach, ryglowy kościół pw. Imienia Marii z 1707 r. w Worowie, zespół pałacowo-parkowy z XIX w. w Grabowie, renesansowy pałac w Iglicach oraz zabytkowe kościoły w gminie Resko (kościół gotycki w Resku, obecnie Sanktuarium Matki Boskiej Reskiej, kościół w Starogardzie z 1578-79 r., kościół św. Antoniego z XVIII w. w Dorowie, kościół św. Stanisława Kostki z 1696 r. w Iglicach oraz kościół św. apostołów Piotra i Pawła w Starej Dobrzycy).
       
    Przez powiat przebiega droga krajowa nr 20.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola