Belka
Poniedziałek, 20 Maja 2024   imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

GMINNE ELIMINACJE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"

Data publikacji: 2019-03-19, Data modyfikacji: 2019-03-20
A A AWydrukDrukuj  
 
W Łobeskim Domu Kultury odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież zapobiega pożarom. Uczniowie szkół musieli wykazać się wiadomościami z zakresu znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. XIV edycja na szczeblu gminnym została zorganizowana przez Społeczny Komitet Organizacyjny w składzie: - Bogdan Górecki, przewodniczący - Jan Ceholnyk, komendant Miejsko-Gminny OSP RP w Łobzie - Piotr Ćwikła - burmistrza Łobza. Gmina odsłona turnieju podzielona była na dwa etapy: test pisemny i ustny. W części pisemnej uczestnicy rozwiązywali test składający się 20 pytań. Do drugiej części przechodziło pięciu najlepszych uczniów z danej grupy wiekowej, którzy odpowiadali na 5 z 40 przygotowanych pytań o różnym stopniu trudności. Nad prawidłowym przebiegiem i ustaleniem wyników gminnych eliminacji czuwało jury: - Grzegorz Paluch, KP PSP w Łobzie - przewodniczący - Jan Ceholnyk, komendant M-G OSP RP w Łobzie, sekretarz komisji, - Sebastian Karłowicz, KP PSP w Łobzie - członek - Anna Wiśniewska, członek zarządu M-G OSP RP w Łobzie - Marzena Kwaśniak, OSP Zagórzyce - Sławomir Pers, prezes OSP Bonin. Klasyfikacja końcowa gminnego etapu konkursu przedstawia się następująco:I grupa wiekowa (szkoła podstawowa) 1. Jakub Duszyński 2. Hubert Bogucki 3. Marcin Reimer 4. Nadia Pawlusiak 5. Antonina MałkowskaII grupa wiekowa ( gimnazja) 1. Michał Łuczak 2. Miłosz Szymalak 3. Dagmara Maksylewicz 4. Magda Skoniecka 5. Amelia ŁaczkowskaIII grupa wiekowa (szkoły ponad gimnazjalne) 1. Paula Iwanicka 2. Oskar Arłukowicz 3. Damian Smoliński 4. Mateusz Walkowiak 5. Dominik Marchewka Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Osoby, które zajęły miejsca 1-3 wywalczyły możliwość uczestnictwa w powiatowym etapie konkursu, który rozegrany zostanie w kwietniu. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych. Organizatorzy dziękują sponsorom za wsparcie.

Pełna treść wiadomości na: lobez.pl/aktualnosci/a2db4004a0cc1def12039ff0642fa03d.html
lobez.pl, Źródło artykułu: lobez.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat łobeski – powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w mieście Łobez. W skład powiatu wchodzą gminy: Dobra, Łobez, Resko, Węgorzyno i Radowo Małe, zajmując powierzchnię 1065,13 km².

    Atrakcje przyrodnicze stanowią: Iński Park Krajobrazowy, rezerwat przyrody Mszar koło Starej Dobrzycy, rzeka Rega oraz jeziora - Dobrzyca i Łabuń.

    Do zabytków zaliczają się: kościół pw. św. Mateusza z kamienia nieociosanego z XVI w. w Dobieszewie, dzwon i dzwonnica z drewna z XVII w., kościół p. w. św. Piotra i Pawła z XVIII w. w Bełcznej,  dwór z 1880 r. w Łobżanach, ryglowy kościół pw. Imienia Marii z 1707 r. w Worowie, zespół pałacowo-parkowy z XIX w. w Grabowie, renesansowy pałac w Iglicach oraz zabytkowe kościoły w gminie Resko (kościół gotycki w Resku, obecnie Sanktuarium Matki Boskiej Reskiej, kościół w Starogardzie z 1578-79 r., kościół św. Antoniego z XVIII w. w Dorowie, kościół św. Stanisława Kostki z 1696 r. w Iglicach oraz kościół św. apostołów Piotra i Pawła w Starej Dobrzycy).
       
    Przez powiat przebiega droga krajowa nr 20.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola